A Fidesz parlamenti frakciója minden eddiginél dinamikusabb és erőteljesebb gazdasági növekedést vár, és ha a növekedés meghaladja az 5,5 százalékot, akkor az embereket segítő példátlan gazdasági intézkedések jöhetnek – közölte a képviselőcsoport vezetője a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Kocsis Máté a debreceni frakcióülésről számolt be
Kocsis Máté a Fidesz kihelyezett, debreceni évadzáró frakcióüléséről szólva elmondta: az ülés középpontjában a társadalmi élet és a gazdaság újraindítása állt, valamint „a mögöttünk hagyott időszak értékelése”. Kiemelte: sikeres volt a járvány elleni védekezés, az oltási program, Magyarország az Európai Unió más tagállamaihoz képest 1-1,5 hónappal korábban tudta megkezdeni az újraindítást, a nyitást. Ez a gazdasági szakemberek szerint egyszázalékos GDP-növekedést jelent 2021-re, „ez pedig reményt ad arra, hogy számos szokatlan gazdasági intézkedésben gondolkodjunk” – tette hozzá.
Közölte, ha a jövő év elejére 5,1 százalék lesz a gazdaság növekedése, akkor elérjük a válság előtti szintet.
Ha ennél is nagyobb lesz, eléri az 5,5 százalékot, akkor tudják jelentősen csökkenteni a munkát terhelő adókat, 200 ezer forintra emelni a minimálbért, 260 ezer forint fölé emelni a diplomás minimálbért és bevezetni a 25 év alattiak szja-mentességét, és akkor lesz családi adóvisszatérítés. Szólt arról is, hogy a 13. havi nyugdíj visszaépítése is a megbeszélt napirendi pontok között volt, ebben a jövő év eleji gazdasági mutatók lesznek meghatározóak, de úgy vélte, a célkitűzések reálisak. Felhívta a figyelmet arra is, hogy a koronavírus-járvány a magyar gazdaságot jó, erős állapotában érte, ezért könnyebb volt az átvészelés és könnyebb lesz a kilábalás is.
Új nemzeti konzultáció indul
„A frakció bizakodó volt” – jegyezte meg. Azzal kapcsolatban, hogy hamarosan új nemzeti konzultáció indul, Kocsis Máté azt mondta: abban kikérik az emberek véleményét a többi között a hitelmoratórium meghosszabbításáról is. A nemzeti konzultáció az előttünk álló időszakról szól, nem csak gazdasági és pénzügyi kérdések kerülhetnek elő – emelte ki. Közölte: a következő évek veszélyes időszakot jelentenek, a járványok időszaka jön, a migrációé, a népvándorlásé, miközben
az EU szándéka nem változott a migrációt illetően, emiatt „megint nagy vitákba fogunk keveredni”.